Мед – унікальний натуральний продукт. А його роль в медицині, косметології, дієтології неоціненна.

Однім з напрямків державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство» є  бджільництво якій вже 5 років. На підприємстві 20 бджолосімей. Цьогорічна зима та весна видалась складною, адже зима була теплою, а весна в цьому році була з малою кількістю сонячних теплих днів, тому підприємство зробила дві  викачки меду. Першу викачку меду на медовий спас, а другу викачку меду на яблучний спас. Державним підприємством «Мелітопольське лісове господарство» в 2020 році  було зібрано за сезон 575 кілограмів меду. Реалізація меду проводиться як на підприємстві так і на ярмарках. 

Вже 5 років за лісовою пасікою доглядають Віталій Ніколаєв та Олександр Грибов. Та навіть за цей короткий термін вони здобули навики справжніх пасічників й виробили власний стиль.

Надворі ще літо, яскраво світить сонце та на пасіці все сильніше відчувається наближення осені. Дуже помітно зменшилась сила бджолиних сімей. Спрацювались, розгубились крилаті трудівниці під час багатоденної заготівлі кормових запасів. Головний медозбір закінчився.

Зараз основною турботою бджолярів є стеження за тім, щоб сім’ї мали не менше 8—10 кг меду, оскільки в  вуликах де мало меду дуже погано сіють матки. Бджоли, які виведуться з серпневого розплоду, найкраще зимують. У серпні бджіл обробляють проти вароатозу. Дуже важливо, щоб основні сім’ї бджіл пішли в зиму з молодими матками. Такі матки інтенсивно і довго червлять і восени.

Головний мисливствознавець                            В.А. Ніколаєв