Триває пожежонебезпечний період – дуже напружений час для лісівників. Для зниження ризику виникнення лісових пожеж державною лісовою охороною здійснюється цілий ряд профілактичних та попереджувальних заходів заходів, а саме проведення рейдів по виявленню порушників правил пожежної безпеки в лісах, встановлення наглядної агітації, перекриття позапланових доріг, проведення вивступів в засобах масової інформації та роз’яснювальної роботи серед населення.

Однак, найефективнішим методом боротьби із стихією є створення мінералізованих смуг та проведення догляду за ними на протязі всього пожежонебезпечного періоду.

Мінералізована смуга – це ділянки лісової території, з яких ґрунтообробними механізмами видалені наземні горючі матеріали. Ширину смуги роблять удвічі більшу від можливої висоти полум’я низової пожежі.

У разі виникнення лісових пожеж, мінералізовані смуги слугують бар’єром, який перешкоджає розповсюдженню лісової пожежі на велику територію, що в свою чергу дає можливість локалізувати її на початковій стадії.

З початку цього року державними лісогосподарськими підприємствами області вже створено 486 кілометрів нових мінералізованих смуг та проведено догляду за мини в обсязі 3180 кілометри.

Крім цього, працівниками державної лісової охорони підприємств проведено 97 рейдів по виявленню порушників правил пожежної безпеки.

Для обмеження в’їзду в лісові масиви в пожежонебезпечний період перекрито 101 позапланову лісових дорогу.

З метою попередження виникнення лісових пожеж посилена профілактична робота лісової охорони серед населення. Проведено 196 виступів в засобах масової інформації, виставлено 128 одиниць наглядної агітації та проведено 68 лекцій та бесід серед населення.

Завдяки проведенню всім комплексам протипожежних заходів є можливість попередити та уникнути вогняної стихії в лісових масива нашої області.

Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства закликає громадян не бути байдужими та дотримуватись Правил пожежної безпеки в лісах!