Всесвітній день мігруючих птахів започаткований у 2006 році з метою популяризації ідей про необхідність охорони мігруючих птахів та їх середовища існування. День присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів. Всесвітній день мігруючих птахів організується Секретаріатами Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів. Цей День відзначається щорічно у другу суботу та неділю травня.
Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря, океани, гори та пустелі під час своїх мандрівок на виживання. Охороняючи їх, ми робимо внесок у збереження біорізноманіття. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася.
На додаток до природних катаклізмів: сильних штормів і поганої погоди, на мігруючих птахів чекають інші загрози, які створює їм людина. Багато перелітних птахів гине від рук мисливців і браконьєрів, а ще через зіткнення з лініями електропередач, маяками, телевізійними вежами. Крім того, забруднення океанів, морів, річок і повітря також негативно впливає на них.
Закликаємо берегти та допомагати перелітним птахам! Зокрема, лісівники щороку створюють спеціальні гнізда на болотах для диких качок та розвішують шпаківні, аби ті, повернувшись, мали власні домівки.