Африканська чума свиней (АЧС) – це висококонтагіозна, гостра, інфекційна, вірусна хвороба свиней, що входить до переліку особливо небезпечних хвороб тварини, оскільки характеризується високою смертністю, відсутністю вакцини, значними економічними збитками для держави . Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакти зі здоровою, а також – предмет догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи. Вірус африканської чуми не становить небезпеки для людини.
Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні та її кордонах залишається напруженою. В Україні продовжує діяти карантин у 45 неблагополучних пунктах по АЧС – в 17 областях, а саме: Вінницька область -3, Дніпропетровська – 3, Донецька – 1, Закарпатська –1, Запорізька-1, Київська-2, Кіровоградська-3, Луганська – 4, Миколаївська -1, Одеська-2, Полтавська -10, Рівненська -1, Тернопільська-1, Херсонська-3, Хмельницька -2, Харківська-5, Черкаська -1, Чернігівська-1. В Європі в поточному місяці зареєстровано 172 випадки АЧС.
В мисливських угіддях ДП «Мелітопольське ЛМГ» з 01жовтня 2016 по 31 грудня 2016 року проводилось колективне та облавне полювання на самців кабана та їх молодняк, здатний до самостійного існування. В період полювання було добуто 5 особин молодняку дикого кабана. Від добутого матеріалу були відібрані проби та направлені для діагностичного дослідження на африканську чуму та інші захворювання в ДУ «Мелітопольська районна державна лікарня ветеринарної медицини». Захворювань ніяких не було виявлено.
11 лютого 2017 року була проведена робота з обліку мисливської фауни в мисливських угіддях ДП «Мелітопольське ЛМГ» в присутності представників Держпродспоживслужби обліковано 79 особин дикого кабана на площі 18683,8 га., що становить щільність 4,22 особини на 1 тис. га. Подані відповідні проекти лімітів на погодження до Департаменту екології та природних ресурсів для використання дикого кабана в мисливському сезоні 2017-2018 років.
На базі ДУ «Мелітопольська районна державна лікарня ветеринарної медицини» проводиться постійно тренінги навчання по взаємодії всіх служб , що до недопущення занесення і розповсюдження на території Мелітопольського районну африканської чуми свиней.
ДП «Мелітопольське ЛМГ» готується до початку сезону «тиші» в мисливських угіддях який почнеться в травні та закінчтеся в кінці червня місяця. З метою забезпечення недопущення занесення збудника АЧС на територію Мелітопольського районну в цей час підприємством планується посилити щоденне обстеження єгерською службою мисливських угідь на предмет виявлення хворих чи загиблих диких тварин.
ДП «Мелітопольське ЛМГ» звертається с проханням якщо Ви виявили хвору тварину ( не стандартна поведінка) чи труп дикої свині в мисливських угіддях необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини за номером телефону 6-14-58 (цілодобово), або головному мисливствознавця ДП «Мелітопольське ЛМГ» за номером телефону 49-47-29 (в робочу годину) та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Головний мисливствознавець
ДП «Мелітопольське ЛМГ»
Ніколаєв Віталій Анатолійович