Згідно статті 39 Закону України «Про тваринний світ» з 1 квітня до 15 червня триває сезон тиші в мисливських угіддях, в цей час буде заборонено проводити роботи та заходи  у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок  лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних заходах).

       Сезон тиші — це захід який сприяє розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів. Отож треба подумати кожному з нас яким чином ми у цей період зменшимо пагубну дію нашого вторгнення у природу. Буваючи на природі, варто пам’ятати, що людина відповідальна за своїх братів менших.

Однак у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож хочеться нагадати, що, відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати  гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже не обережне використання вогню може стати причиною масової пожежі. І тоді разом з травою згорають птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин.

        У зв’язку з цим  звертаємо Вашу увагу на необхідність виконання вимог частини п’ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ». Порушники цих правил несуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність.

Головний мисливствознавець ДП «Мелітопольське ЛМГ»   В.А. Ніколаєв