До Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства від ОТГ надходять питання щодо реформування державних підприємств, особливу стурбованість в ОТГ викликає сплата податків до місцевого бюджету.

Наголошуємо, що реформуванню шляхом укрупнення підлягають державні лісогосподарські підприємства, а лісництва отримують більшу самостійність.

Роз’яснюємо, що всі місцеві податки та збори, які на даних час платять державні підприємства Запорізької області після реформування будуть сплачуватись так само як і раніше до бюджетів ОТГ.

Згідно чинного законодавства, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі сплачується за місцем знаходження лісової ділянки. Також, згідно листа-роз’яснення Державної фіскальної служби України від 27.03.2019 №10278/7/99-99-13-04-04-17 ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету ОТГ, а саме: «…якщо юридична особа створює виробничі структурні підрозділи із використанням праці найманих осіб за місцезнаходженням (розташуванням) на іншій території, ніж така юридична особа і не уповноважені нею нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у відповідних контролюючих органах за місцезнаходженням таких об’єктів та перераховувати податок на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу».