Згідно із Законом України « Про тваринний світ»  з 1 квітня по 15 червня в Україні щорічно   проводиться — «Сезон тиші». Цей час вважається самим важливим і відповідальним в житті диких птахів і тварин. Тому в період «Сезона тиші» державне підприємство «Мелітопольське лісове господарство» щорічно дотримується тиші в мисливських угіддях, в цей час лісова охорона бере під особистий контроль проведення заходів державного нагляду, щодо охорони лісового та мисливського  фонду, збереження лісів від пожеж та призупиняються санітарні рубки.

З 1 квітня по 15 червня підприємство проводило роботу по зниженню тиску людей на місця де розмножуються дикі тварини, які створюють так званий «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості і дуже негативно впливає на стан популяцій тварин. За цей час було перекрито 19 позапланових доріг, проведена посилена робота з охорони лісового та мисливського фонду від пожеж та браконьєрства.

При проведенні заходів з охорони лісів від пожеж державним підприємством «Мелітопольське лісове господарство» було проведено 14 рейдів з охорони лісів від пожеж. В ході цієї роботи було виявлено 10 загроз пожеж державному лісовому фонду. Підприємством створено 226 кілометрів мінералізованих смуг, проведено догляд за вже існуючими 552 кілометрів. Виставлено наглядної агітації 19: а саме на протипожежну тематику 7 біг-бордів, 2  інформаційних панно, на тематику засмічення лісів 2 інформаційних панно, та на тематику поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19 встановлено 8 інформаційних панно.

Так державною лісовою охороною проведено 24 рейдів з вимог охорони державного лісового та мисливського законодавства. Складено 17 протоколів на порушників правил полювання та вимог лісового законодавства. Притягнуто до відповідальності 16 порушників. Накладено та стягнуто штрафів на порушників 2295 гривень. Сума пред’явлених збитків складає 27856 гривень. Сума відшкодованих збитків складає 2084 гривень.

Червень — липень місяць це  самий важливий і відповідальний місяць для заготівлі кормів диким тваринам і птахам. У червні місяці  підприємство закінчило заготівлю пучків із гілок листяних порід на зиму в кількості 1080 штук. В липні заготовила сіно тваринам на зиму в кількості 1844 кілограм. Провели ремонт старих годівниць у лісі. Силами лісової охорони ДП «Мелітопольське лісове господарство»  в лісі були вивішені нові шпаківні в кількості 425 шт., на площі 140 га.

Державне підприємство «Мелітопольське лісове господарство» вважає одним із основних завдань в своїй роботі – охорону, відтворення і використання мисливського фонду.

Головний мисливствознавець                                                В.А. Ніколаєв