У період з 1 квітня до 15 червня у лісах України та інших об’єктах заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою, а саме проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, пальбу, проведення вибухових робіт, а також проведення ралі та інших змагань на автотранспорті.

Всі ми знаємо, що у квітні-травні у пташок та тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору – через це потомство може загинути.

Щоб цього не допустити, в державі на законодавчому рівні запровадила Сезон тиші, який регламентується статтею 39 Закону України “Про тваринний світ”.

Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання та різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.

Прогулятися лісовими стежинами та подихати свіжим повітрям, не забороняється. У Сезон тиші не можна в лісі кричати чи, скажімо, голосно слухати музику, а ще у цей період забороняється:

— розводити вогнища, проганяти свійських тварин чи використовувати автотранспорт;

— під’їжджати на плавучих засобах з працюючим двигуном;

— рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;

— ловити метеликів: вони не лише прикрашають природу, а й опилюють рослини;

— руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;

— чіпати пташині гнізда — потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків.

Тож пам’ятайте, що Ви в гостях у природи! Поважайте та оберігайте її

Прес служба державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство».