Державне підприємство “Мелітопольське лісове господарство” веде активну роботу по виявленню порушників лісового законодавства. На сьогоднішній день з поліцією Погоджено графіки виїздів мобільних відомчих груп на охорону державного мисливського та лісового фонду Мелітопольського, Приазовського та Якимівського районів.

У 2020 році  проведено 65 рейдів з охорони мисливського та лісового фонду. Працівниками підприємства було виявлено 4 випадки незаконної рубки та 15 порушників правил полювання.

Так 21.01.2020 р. Майстер лісу Приазовського лісництва здійснюючи патрулювання обходу №1 в кварталі №9  виявив незаконну порубку лісу після чого вирішив продовжити об’їзд кварталу, побачивши автомобіль котрий рухався вздовж лісосмуги на досить малій швидкості поїхав за ним, наблизившись до нього він побачив, що автомобіль почав набирати швидкість також майстром лісу було помічено, що задні двері авто відкриті та з них видніються стовбури дерев. Після декількох спроб зупинити авто порушника той здійснив спробу наїзду на авто майстра лісу своїм, а пасажир перебуваючи у автомобілі порушника почав обливати бензином авто майстра, після чого майстер віддалився від порушника та продовжив слідкування за ним на безпечній відстані. Після того як авто порушника зупинилось у населеному пункті водій та пасажири розбіглись у різні сторони зачинивши за собою двері. Майстер лісу зателефонував лісничому той в свою чергу викликав поліцію. Особу порушника встановлено, особи ще двох людей що перебували у транспортному засобі порушника не встановлено, на порушника було складено протокол про адмін порушення сума завданих збитків склала 25772 грн. За даним фактом органами поліції заведено кримінальну справу у зв’язку з порушенням статті №246 ККУ ч.1, та проведено обшук транспортного засобу порушника де виявлено: спилені частини дерев, оливу (скоріш за все для бензопили), терпуг (для заточування пильного ланцюга), ліхтарик, ключи (для натяжки пильного ланцюга). На теперішній час  справу передано до  прокуратури.

23.01.2020р. Майстром лісу Семенівського лісництва було виявлено незаконну рубку у кв. 45 Семенівського лісництва  на  порушника було складено протокол на основі котрого винесено постанову про накладення адміністративного стягнення. Штраф у розмірі 255грн та збитки 2084 грн.  порушником було сплачено добровільно.

16.09.2020 року здійснюючи патрулювання обходу майстер Приазовського лісництва у кварталі №9 Приазовського лісництва виявив порушника який щойно почав здійснювати незаконну рубку на нього було складено  протокол про адміністративне правопорушення на основі котрого винесено постанову про накладання адміністративного стягнення штраф у розмірі 510 грн. та збитки 47 грн. порушником сплачені добровільно.

29.09.2020 року майстер лісу Богатирського лісництва здійснюючи патрулювання свого обходу у кв. 42 вид. 1 виявив 42 пеньки зрубаних дерев сума завданих збитків склала 8583 грн. По даному факту працівниками лісової охорони було складено  акт огляду вчинення правопорушення лісового законодавства від 29.09.2020 котрий було передано до поліції разом із офіційним письмом з проханням встановити особу порушника, на сьогоднішній день особу порушника встановити не вдалось. Матеріали лісопорушення знаходяться в розробці правоохоронних органів.

Мисливські угіддя державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство»  розташовані на землях Мелітопольського, Приазовського, Якимівського району Запорізької області. Загальна площа мисливських угідь складає 50325,4205 га., в тому числі: лісів – 6557 га., польові – 42204,7405 га., водно-болотних – 501,68 га., інші землі 1062 га. В межах мисливських угідь державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство» знаходиться 12 територій природно-заповідного фонду . Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд» полювання на їх територіях заборонено, тому їх  віднесли  до відтворювальних ділянок. Таким чином відтворювальні ділянки складали сумісно 10100 га., що становить 20 % від усіх угідь.

З настанням мисливського сезону посилилась охорона мисливських угідь від браконьєрів. Рейдові патрулювання з охорони державного мисливського фонду державне підприємство «Мелітопольське лісове господарство»  здійснює спільно з органами Національної поліції та державними екологічними інспекціями на місцях. Станом на 22.10.2020 року підприємством було складено 15 адміністративних протоколів на порушників правил полювання, а саме:

5 адміністративних протоколів на мисливців які полюють на тварин без документів;

1 адміністративний протокол на мисливця якій полював на тварин в забороненому для цього місці, а саме на території відтворювальної ділянки.

2 адміністративних протоколів на мисливців які полюють на тварин з собаками мисливських порід без наявності на них паспорта.

3 адміністративних протоколів  на мисливців які полюють у заборонений час, а саме у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин.

1 адміністративних протоколів на мисливців які транспортували або перенесли добутих тварин без відмітки цього факту у дозволі на їх добування.

3 адміністративних протоколів на мисливців які полюють не мисливською (у тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.

До відповідальності притягнуто 15 мисливців та стягнуто штрафів на суму  2040грн. 

Кількість виявлених і знешкоджених браконьєрських петель складають понад 500 штук.

Прес служба державного підприємства «Мелітопольське лісове господарство»