Початок пожежонебезпечного періоду щороку викликає тривогу і занепокоєння лісівників. Як стихійного лиха чекають вони пік пожеж у травні – серпні місяці.

Для обмеження розповсюдження лісових пожеж на значних площах лісогосподарського підприємства щорічно створюють десятки кілометрів мінералізованих смуг та проводять сотні кілометрів культивації за ними. Так на 2019 рік заплановано провести влаштування мінералізованих смуг на протязі 240 км., провести догляд за мінералізованими смугами на протязі 1200 км. 

В кожному лісництві та у центральної садибі, з метою своєчасного виявлення та гасіння лісових пожеж сформовані добровільні пожежні дружини, з членами яких проведені  спеціальні навчання з питань пожежної безпеки та пожежогасіння. Згідно норм укомплектовані пункти зосередження протипожежного інвентарю. Пожежні автомобілі відремонтовано. Розроблено та затверджено  план взаємодії в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з гасінням лісових пожеж спільно з Мелітопольським, Приазовським та Якимівський  ГУ ДСНС України в Запорізькій області. Затверджені спільно з головами районних державних адміністрації типові мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж на території ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» на 2019 рік.

Проводиться роз’яснювальна робота з населенням через засоби масової інформації про правила поведінки в лісі під час пожеженебезпечного періоду. Станом на 04.06.2019 року встановлено 27 аншлагів та 10 біг-бордів    на   протипожежну тематику.

Мало хто знає, що  95-98 % лісових пожеж, які виникають у лісах, трапляються з провини населення. Це й не загашення багаття, це й недопалок кинутий чиєюсь рукою на суху лісову траву, випалювання рослинності на пустирях та сільгоспугіддях. Така недбала поведінка є суттєвою загрозою яка тягне за собою виникнення лісової пожежі, яка повністю або частково знищить лісові насадження. А для створення нових повноцінних лісових насаджень потрібно понад 50 років.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки у лісі, бережіть ліс від вогню, а він в свою чергу віддячить вам своїми скарбами.

Інженер з охорони і захисту лісу І кат. Мигрин М.М.