Заготівля якісного насіння – запорука здорового та міцного лісу. Це питання особливо актуальне восени, коли працівники Старо-Бердянського лісництва проводять планові заготівлі високоякісного посівного матеріалу.

Для забезпечення розсадників посівним матеріалом на осінь 2020 року, Старо-Бердянське лісництво заготовило жолудів дуба 1000 кг.

Лісівники Старо-Бердянського лісництва з учнівськими лісництвами «Паросток» та «Око» заготовляли жолуді дуба в постійних лісонасінневих ділянках, які є на території лісництва квартал 50 виділ 2 площа 5,9 га.

Щоб в розсадниках виросли життєстійкі сіянці, які згодом будуть використані для лісовідновлення, перед посівом насіння перевіряють на якість в Українському лісовому селекційному центрі. Для цього відбирається середній зразок серед зібраної партії насіння, яке ретельно оглядається, чи нема пошкоджень. Оформляємо етикетку, паспорт, акт відбору і відправляємо у м. Боярка. Після перевірки на чистоту, схожість, енергію пророщування, тощо, нам адресується посвідчення про кондиційність насіння, яке характеризує якість і гарантію. Якщо у насіння ці показники нижчі за нормативні, то такі до посіву не допускаються.

Після отримання паспорту який підтверджує якість насіння,  лісівники Старо-Бердянського лісництва висівають його у розсадники,  для подальшого отримання посадочного матеріалу який стане майбутнім лісом.

Лісничий Старо-Бердянського лісництва              О.О. Горшков.