Для успішного ведення мисливського господарства на протязі року слід регулярно проводити обліки чисельності тварин. Краще всього, це робити перед полюванням – восени і після нього – взимку. Але, у залежності від вибраного способу обліку та погоди, можуть встановлюватися і інші терміни, які обов’язково узгоджуються контролюючими органами.

        Враховуючи значну площу мисливських угідь на території мисливського господарства, дуже зручно для більшості тварин використовувати абсолютні обліки на пробних ділянках з подальшою екстраполяцію на інші угіддя такого ж бонітету. Для отримання точних результатів загальна площа пробних ділянок повинна становити не менше 15 % від всієї території господарства, а краще всього 25 %.

         У степовій зоні ні в якому разі не можна проводити підрахунок чисельності копитних шляхом екстраполяції отриманих даних на лісо вкриту площу як рекомендують більшість інструкцій. У зв’язку, з нерівномірністю поширення тварин в угіддях, це призведе до великих помилок, небезпечність яких у найближчому майбутньому неважко передбачити.

          Державним підприємством «Мелітопольське лісомисливське господарство» планується проведення облікових робіт у липні перед початком полювання на пернату дичину. Тому всіх запрошуємо на облік пернатої дичини.

Головний мисливствознавець                                                                              В.А. Ніколаєв