19 квітня 2020 року вступила в дію нова редакція Закону України “Про публічні закупівлі”. Закон має суттєві зміни, одна з них — нові строки оприлюднення в системі Прозорро. Давайте розберемось, які строки змінюються при укладанні договорів.

Звіт про укладений договір публікується — було протягом 1 дня з дня укладення договору. Стало протягом 3 робочих днів з дня укладення договору про закупівлю.

Також зверніть увагу, що тепер це називається не звіт про укладений договір, а  звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Звіт про виконання договору публікується — було протягом 3 днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. Стало протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

Як ви можете побачити, значно зріс строк на оприлюднення звіту про виконання договору. Це особливо актуально буде на початку року, адже Замовники не повинні будуть тепер поспішати з оприлюдненням звіту на новорічні свята, бо буде достатньо часу для цього. Тим більше, буде час оцінити чи потрібна додаткова угода на 20 % чи вже можна публікувати звіт про виконання договору.

Юрисконсульт

ДП «Мелітопольський лісгосп»

Фіщук Євген Андрійович