Туристичний маршрут

«Мелітопольщина заповідна»

                           Міні – зоопарк Страусинна ферма «Страус – Юг» (с. Семенівка) – Цілющі джерела і Дуб Патріарх  (с. Терпіння) – Національний історико-археологічний заповідник «Кам’янна могила» (смт. Мирне)

000                   ььь

              Міні – зоопарк Cтраусина ферма “Страус-ЮГ” був заснований в 2002 році, все починалося з 6 чорних африканських страусів. Поступово на ферму почали закуповуватися, з різних заповідників і зоопарків, інші тварини і птахи. Були створені водоймища для птахів, побудовані вал’єри для тварин.
Так почав створюватися зоопарк, в якому тепер окрім страусів можна побачити вовка, лисицю, єнотів, павичів, лебедів, оленів, осликів, антилоп, ставки з водоплавними птахами, а також багато інших тварин. Дуже цікаво, особливо для дітей, відвідування контактного зоопарку “Подвір’я” – це вол’єр, в який можна увійти, щоб погодувати і погладити мешканців – поросят, кіз, кроликів, курочок та інших домашніх тварин.

               В с. Терпіння знаходиться унікальне місце — заповідник «Цілющі джерела». Найбільш водоємний джерело називають іменем Божої матері, він має позитивний заряд енергії. Справа — джерело святого Пантелеймона, ліворуч — джерело Миколи Угодника. Вода тут дійсно лікувальна, вона сприяє швидкому загоєнню ран і додає хворим сили.
Недалеко від Цілющих джерел знаходиться Дуб Патріарх. Йому близько 500 років, висота 40 метрів, а окружність стовбура 6 метрів. Коріння його розрослися в сторони на 100 метрів. Терпіннівського Дуб — символ міцності.

Туристичний маршрут
Екостежка

«Кінна прогулянка»
Старо-Бердянське лісництво (с. Соснівка)

                     Старо-Бердянське лісництво починає свою історію з далекого 1846 року. Граф Іоган Корніс вирішив довести, що в умовах степу з високими літніми температурами, і частими засухами лісорозведення можливе. І поблизу річки Молочної висаджує перші дерева, площею менше 2 га. Минуло 170 років. І що ми бачимо сьогодні: територія лісництва 1132 га, успішно проїзростають 150 порід дерев, водяться кабани, зайці, лисиці, білки. Лісництва «озвучують» більш за півсотню видів птахів.
В 2014 році в Старо-Бердянському лісництві був відкритий новий туристичний маршрут екостежка «Кінна прогулянка». Жителям і гостям Мелітопольського краю пропонується захоплююча екскурсія по заповідній території Старо-Бердянського лісу верхи на конях. Маршрут починається з Алеї вікових дубів, і вздовж річки переходить на заповідну територію, до вальерів, де лісництво розводить диких кабанів.

IMG_1505

IMG_1624IMG_1580

  IMG_1635

Туристичний маршрут
«По місцям бойової слави Мелітопольського району»

Братська могила радянських воїнів і могила Героя радянського союзу Г.П. Павлюченкова (с. Нове)
Братська могила радянських воїнів (с. Данило-Іванівка)
Бліндаж, в якому розміщувалися командні пункти 118 стрілецької дивізії і 117 артилерійського полку (с. Мордвинівка)
Братська могила радянських воїнів (с. Мордвинівка)
Місце прориву німецької лінії оборони «Вотан» (с. Мордвинівка)

                      В історії людства є події, велич і значення яких не затьмарюється з плином часу. До таких подій безперечно належить Перемога радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років.
Екскурсія по Братським Могилам визволителів Мелітопольщини в жовтні 1943р. розроблена з нагоди святкування 71 річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників.
Місце прориву німецької лінії оборони «Вотан» с. Мордвинівка — подія, яка стала початком розгрому ворога і визволення південно — східної частині України і Крима від фашистських загарбників.

Місце прориву німецької лінії оборони «Вотан»

Місце прориву німецької лінії оборони
«Вотан»

Бліндаж

Бліндаж

Братська могила радянських воїнів і могила Героя радянського союзу Г.П. Павлюченкова (с. Нове)

Братська могила радянських воїнів і могила Героя радянського союзу Г.П. Павлюченкова (с. Нове)