Одним із структурних підрозділів Державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» є Старо-Бердянське лісництво, яке розташоване в 18 км на північний схід від Мелітополя між селами Новопилипівка та Вознесенка, на березі річки Молочної. З 1974 року має статус заказника загальнодержавного значення. Площа лісництва складає 2683 га

      Старо-Бердянське лісництво було закладено менонітським землевласником і громадським діячем І. І. Корнісом, за дорученням міністра державного майна Російської імперії графа Кисельова. У 1845 році для лісової плантації була виділена ділянка на 108 десятин на лівому березі річки Молочна дорога, від м. Мелітополя до с. Орлово, а 4 квітня 1846 року було закладене перше дерево.

    До Кримської війни 1853-1856 років на плантації щорічно зростали 3-6 гектарів лісонасаджень, але під час війни посадка саджанців припинилася і після цього вже не була систематичною. Лісовий масив отримав назву Бердянської зразкової лісової плантації, так як знаходився в межах Бердянського повіту (тоді межа між Бердянським та Мелітопольським повітами проходила вздовж Молочної річки).

В 1859 р. Плантація була перетворена в Бердянське навчально-степове лісництво. В 1867 році лісництво було нагороджено бронзовою медаллю на всесвітній виставці в Парижі.

     28 жовтня 1974 року Старо-Бердянське лісництво отримало статус заказника загальнодержавного значення (постанова Ради Міністрів УРСР № 500).

      З 1879 року лісництвом керував видатний лісовод П. М. Сивицкий. За час його керівництва, площа лісопосад збільшилася в два рази.

          В лісництві росте більше 165 деревних та кустарних порід. Переважно це дуб, в’яз, ясень, біла акація, кримська сосна, але зустрічаються і такі екзотичні породи, як софора японська, залізне дерево, маклюра помаранчева, бундук, форсайтія, айлант, гледічія, шипшина китайська, амурський бархат.

В лісництві мешкає більше 40 видів звірів, в тому числі, косуля, білка, куниця, борсук, кабан, заєць, лисиця, і 50 видів птахів, в тому числі вухата сова, омелюх, снігур, жовтоголовий корольок .