Припинення бюджетного фінансування в останні роки поставило підприємство в дуже складне становище. Терміново треба було відшукувати нові джерела доходу та покращувати ефективність роботи у всіх видах діяльності. Тому у 2016 році було прийняте рішення відвести в пар 200 га землі із загального сівообороту. Поля, які звільнилися у 2016 році, після вирощування соняшнику оброблялися по системі чорного пару протягом 2017 року та готувалися під посів озимої пшениці. Треба відмітити самовіддану працю наших трактористів, а це: Васюкович Олексій – Старо-Бердянське лісництво, Безвіконний Артем – Старо-Бердянське лісництво, Безсонов Віталій – Семенівське лісництво, Заварський Олександр – Семенівське лісництво, які не рахувались ні з часом, ні з труднощами та виконували вчасно і якісно всі необхідні заходи.

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Якісний догляд за парами дав можливість підприємству вчасно розпочати та закінчити посів озимої пшениці в оптимальні терміни (з 14.09 по 26.09.2017 року) з дотриманням усіх агротехнічних вимог.

         Загалом підприємством восени 2017 року було посіяно 201,6 га озимої пшениці, з яких 68,8 га засіяно сортом «Шестопалівка» та 132,8 га сортом «Шпалівка» елітним насінням з розрахунку в середньому 270 кг/га.

         Завдяки вищесказаному ми отримали гарні сходи та добрий після сходовий розвиток пшениці, своєчасне розкущення і в зиму посіви увійшли в чудовому стані.

         В березні-квітні 2018 року, відразу, як тільки дозволили погодні умови, а саме з 29.03 по 07.04.2018 року силами Семенівського лісництва – лісничий Прохоров Є.В. та Старо-Бердянського лісництва – лісничий Горшков О.О. було зроблено підживлення озимої пшениці аміачною селітрою  сіялками СЗ-3,6 з розрахунку 149 кг/га, або 50 кг з діючої речовини на 1 га посіву.

         03-04 травня 2018 року на посівах озимої пшениці було виконано обробку по боротьбі з бур’янами гербіцидом «Грізний». В зв’язку з тим, що на сьогоднішній день на підприємстві немає власного оприскувача, договір на виконання даної роботи було укладено з  ТОВ «Енергія-2000» — керівник Бандура Микола Пилипович. Роботи були виконані якісно та своєчасно, що у подальшому також вплинуло на підвищення урожайності та якісний обмолот пшениці.

                   Хоча й рік видався дуже складним в плані погодних умов: суха осінь, м’яка зима, пізня та знову ж таки засушлива весна, але наполеглива праця колективу, дотримання агротехнічних вимог дали змогу досягнути бажаних результатів .

        Збір урожаю підприємство провело в період з 02 по 12 липня 2018 року комбайном «Джон Дір» — комбайнер Желєзков С.О., помічник комбайнера – Желєзков В.О. практично без втрат. Загалом було намолочено 1010,56 т. зерна озимої пшениці, середня урожайність склала 50,1 ц/га, а по сортах «Шестопалівка» — 44,8 ц/га, «Шпалівка» — 52.9 ц/га.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Така врожайність озимої пшениці дала змогу нашому підприємству отримати другий показник серед господарств Мелітопольського району, що було відмічено під час урочистого підведення підсумків збору зернових культур

       На сьогоднішній день вже завершено очищення зерна під посів восени 2018 року в кількості 60 т сорту «Шпалівка».

Планується засіяти 193,9 га пшениці під урожай 2019 року.

 

 

 

 

Хвала рукам, що пахнуть хлібом!

 

Головний інженер                                                     В.М. Прохоров