Перезавантаження та нові правила для галузі, яка десятиліттями обростала корупційними схемами, сприймають в штики. Ті, хто стоїть за цими схемами зараз, м’яко кажучи, дуже не згодні з цим і починають медійні атаки. Однак, це не вплине на той курс, який я впроваджую.

Нам вдалося зменшити на 46% незаконні рубки, у порівнянні з піврічним періодом минулого року. Щоденні рейдові патрулювання лісів, нові стандарти деревини, підключення до електронного обліку деревини всіх лісокористувачів, електронні аукціони, нові незангажовані кадри вже дають свої результати.

Але рейди не вирішать всіх проблем. Потрібно змінювати підходи і в середині системи. Для цього ми розробили законопроект, щоб комплексного вирішити проблеми незаконних рубок та обігу деревини. Саме на цьому наголошено і в Указі Президента.

Одна з важливих змін, яку закладає законопроект – лісгоспи не будуть поєднувати повноваження і видавати самі собі дозволи на заготівлю деревини (лісорубні квитки).

Як зараз? Територіальні органи Держлісагентства видають лісорубні квитки лише на рубки головного користування. Простіше – на планову заготівлю стиглого лісу. А, наприклад, на санітарні рубки лісокористувачі, незалежно від підпорядкування, самі собі видають дозволи. Це нонсенс. Та ще й суперечить чинному законодавству.

Моя позиція – постійні лісокористувачі та власники лісів не повинні самі видавати дозволи, і самі рубати.

Як буде? Пропонуємо встановити єдиний підхід щодо видачі лісорубних квитків для всіх видів рубок і для всіх лісокористувачів чи власників лісів ВИКЛЮЧНО дозвільним органом. Це чітка вимога законодавства.

Законопроект вже опрацьований експертами і переданий до екологічного комітету Верховної Ради України. Дуже сподіваюся, що найближчим часом його зареєструють та винесуть на розгляд.

#ліс #всебуделіс
Офіс Президента України Кабінет Міністрів України Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України #ЕкоКомітет Державне агентство лісових ресурсів України
Володимир Зеленський Денис Шмигаль Роман Абрамовський Олег Бондаренко